הושקה התוכנית החינוכית לפרויקט הבוסתן המקיים בנאות חובב

הושקה התוכנית החינוכית לפרויקט הבוסתן המקיים בנאות חובב
  תאריך: 20/04/2016

  ​בטקס חגיגי שנערך במתנ"ס שגב שלום ביום ראשון האחרון (17.4.2016), הושקה התוכנית החינוכית של פרויקט "חיים ביחד"- הבוסתן המקיים של נאות חובב. בתכנית המשותפת למחלקת הרווחה במועצת שגב שלום ולמתנ"ס ישתלבו עשרות צעירים בסיכון מהיישוב שגב שלום. התוכנית תכלול בין היתר הכשרה של מקצוע הגננות, השלמת בגרויות והענקת כלים לחיים.
  עם הפעלתו של מיזם "חיים ביחד" - הבוסתן המקיים בנאות חובב , עתידים הצעירים בתוכנית החינוכית להשתלב בבוסתן, כאשר הם יגיעו יומיים בשבוע לצורך עבודות אחזקה וגננות. עבור עבודתם זו יזכו הצעירים לשכר לצד הכלים אותם הם יקבלו במסגרת התוכנית החינוכית בשגב שלום. מטרת המיזם – שילובם של הצעירים בשוק התעסוקה ובחברה.
  הפרויקט הוא יוזמה של המועצה התעשייתית נאות חובב בשיתוף מתנ"ס שגב שלום ומחלקת הרווחה במועצה המקומית שגב שלום. במסגרת טקס השקת התוכנית הצהיר מנכ"ל JNF אוסטרליה, דן ספרינגר על רצונם להשתלב בפרויקט. בנוסף התבטא מנכ"ל קרן טריגובוף, שלום נורמן על כוונתם להוביל את הפרויקט יחד עם המתנ"ס, תוך העמדת מדדים יישומיים לתעסוקה והכשרה עבור הצעירים. הטקס התקיים במעמד ראש מועצת שגב שלום, עאמר אבו מעמר, ראש מועצת נאות חובב, אנדריי אוזן, מנכ"ל מועצת נאות חובב, אמנון בן דהן ומנהלת מתנ"ס שגב שלום, כנרת אגור.
  ראש מועצת שגב שלום, עאמר אבו מעמר: "הפרויקט הוא הדוגמה לחשיבה מחוץ לקופסה של ידידי אנדריי ושלי. אני מאמין בפרויקט הזה ובטוח שהוא יניב פירות בזמן הקרוב. זוהי תחילתה של שותפות חשובה שיכולה וצריכה להתרחב לפרויקטים משותפים בתחומים נוספים".
  ראש מועצת נאות חובב, אנדריי אוזן: אני מודה לקהילת אוסטרליה על האמון בפרויקט. כאיש חינוך בעברי אני מאמין שבאמצעות תהליך חינוכי נכון נוכל לבנות שותפות חיובית שכל כך חשובה בין הציבור היהודי לציבור הבדואי בנגב. בפרויקט נמצא גם את המקום לשלב בעלי מוגבלויות מבאר שבע במסגרת תעסוקתית שתותאם ליכולותיהם ולצרכיהם. זהו פרויקט חברתי אזורי שמבטא הלכה למעשה את חזון המועצה".
  ציטוט מתוך מועצה מקומית תעשייתית נאות מדבר להלן הכתבה